Göcek Adalar

Göcek Adalar
31.11.2019

Göcek Adalar

Göcek Adası

  • Göcek Adası'na ulaşmak için bir tekne turuna katılmanıza gerek yok. Tekne dolmuşlarla kısa bir sürede bu adaya ulaşabiliyorsunuz. Göcek Adası'nda güneşlenmenin keyfini çıkarabilir veya sevdiklerinizle güzel bir öğle yemeği yemenin tadına varabilirsiniz.


12 Adalar

  • Doğanın en canlı renklerini sunan Göcek'in güzelliğine daha yakından dokunmak istiyorsanız merkezden kalkan tekneler ile yapılan 12 Adalar turuna mutlaka katılın.


Yassıca Adaları

  • Yedi tane adadan oluşan Yassıca Adaları, doğal güzelliği ve huzur veren atmosferi ile ziyaretçilerini bekliyor. Yassıca Adaları'nda gün batımının güzelliğine şahitlik edebilir ve sığ denizin tadını çıkarabilirsiniz.


Günlüklü Koyu

  • 500 metre uzunluğundaki ince kumlu plajıyla dikkat çeken Günlüklü Koyu, sığ deniziyle eğlence dolu bir tatil imkanı sunuyor. Denizin hemen derinleşmemesi denizin kıyısına uzanıp, rahat rahat güneşlenmenize ortam hazırlıyor.


Bedri Rahmi Koyu

  • Taşyaka Koyu olarak da anılan Bedri Rahmi Koyu, Göcek'in en özel koylarından biri. Ünlü sanatçı Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun bu koya gelip burada bulunan büyük bir kayaya çizdiği balık resminden ötürü ''Bedri Rahmi Koyu'' olarak anılan koyun turkuaz sularında yüzdükten sonra, kıyıdaki salaş lokantalarda yorgunluk atabilirsiniz.


Hamam Koyu

  • Adını Kleopatra Hamamı'ndan alan Hamam Koyu'nda gözetleme kulesi, tersane gibi farklı kalıntılarda yer alıyor. İskeleden denize girerken dikkatlice bakarsanız, Bizans Manastırı'nı da görebilirsiniz.