Göcek’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Göcek’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?
31.11.2019

Göcek’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Göcek’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

  • Deniz, kum ve güneşin tadını doya doya çıkaracağınız bir tatilin hayalini kuruyorsanız Göcek’e gitmek için en doğru zamanlar, Nisan başı ile Kasım ortası arasında geçen aylar. Yaz aylarında Göcek’in keyfini çıkarabilir, her zamankine oranla daha canlı olan bölgede eğlence dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bahar aylarında ise Göcek’te deniz suyu serin olması sebebiyle bölge daha sakin oluyor. Eğer sıcak havaları sevmiyorsanız mayıs ve ekim aylarında da Göcek’te harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Göcek’e Ulaşım

  • Göcek’e ulaşım geçmiş yıllarda uzun sürse de 2006 yılı itibariyle hizmete giren Göcek Tüneli ile artık yol oldukça kısa sürüyor. Dalaman Havalimanı’na yalnızca 20 km uzaklıkta yer alan Göcek’e İstanbul’dan yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir yolculukla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  Ankara ve İzmir’den ise uçakla ortalama 1,5 saat süren Göcek’e otobüsle ya da özel aracınızla da ulaşabilirsiniz. Ancak bu durumda ortalama 12 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Yaz boyunca pek çok otobüs firmasından sefer bulacağınız Göcek’e Fethiye üzerinden ulaşabilirsiniz.


Göcek’te Ulaşım

  • Göcek küçük bir yüzölçümüne sahip olması sebebiyle bölge içi ulaşımda kolaylık sağlıyor. Göcek restoranlarına ve mekanlarına yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çevredeki doğal güzellikleri keşfetmek içinse bisiklet kiralamanız yeterli. Ya da şehir içi minibüsleri kullanabilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan Göcek’e ulaşım için transfer hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi Havaş’ı da tercih edebilirsiniz. Havalimanından Göcek’e bir diğer ulaşım seçeneği ise taksiler. Taksi ile yapacağınız kısa bir ulaşım ile de Göcek’teki otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz.